Генератор льоду в холодильнику: що це? Принцип роботи, види генераторів
Опубликованно 13.02.2019 18:00
Найбільш затребуваним побутовим пристроєм на сьогоднішній день є холодильник. Сучасні моделі холодильних агрегатів дозволяють зберігати в квартирі велика кількість продуктів харчування, не хвилюючись за те, що вони можуть зіпсуватися.
Постійне підвищення вимог споживача змушує виробників удосконалювати своє обладнання. Особливо це стосується кухонної техніки, яка є незамінною помічницею сучасної домогосподарки. Саме до такої категорії і відноситься холодильне обладнання з льодогенератором. Відповісти на питання, генератор льоду в холодильнику - що це, не дуже складно, якщо дізнатися принцип роботи та види генераторів. Призначення генератора льоду
У спекотну літню погоду для втамування спраги приємно випити прохолодної води. На вечірці з друзями дуже популярні різні коктейлі з льодом. Але часом простий холодильник не справляється з таким навантаженням.
Саме за цієї причини і був розроблений генератор льоду в холодильнику, який призначений для приготування харчового льоду, а також охолодження води.
Такий пристрій перетворює заздалегідь відфільтровану воду в кубики льоду, які потім переміщуються в спеціальну ємність. Необхідно знати, що генератор льоду в холодильнику – це конструкція, яка може підключатися безпосередньо до водопровідної мережі, а також заповнюватися водою в ручному режимі. Автоматичні пристрої, які використовують проточну воду, мають велику вартість і часто затребувані в сфері громадського харчування. Виробники холодильника "Самсунг" генератори льоду давно стали вбудовувати у свої моделі.
Переваги холодильників з льодогенератором
Незважаючи на те, що холодильники з генератором льоду з'явилися на ринку побутової техніки зовсім недавно, вони встигли завоювати велику популярність у багатьох господинь, так як володіють широкими функціональними здібностями і якісними показниками.
Ці агрегати мають наступні позитивні характеристики: можливість автоматичного отримання льоду, при цьому стан і температура системи підтримуються без участі людини; універсальність пристрою дозволяє застосовувати генератор як в домашніх умовах, так і в сфері громадського харчування. за технічними характеристиками холодильники з льодогенератором не поступаються найбільш економічним моделям; сучасний дизайн прекрасно впишеться в інтер'єр будь-якої квартири. Форми льоду
При наявності спеціальної млини лід набувати різні форми. Кубик льоду дуже добре виробляє охолодження різних напоїв, повільно тане, тому знаходить широке застосування в ресторанах і барах. Лід лускатої форми нагадує осколки або тріски. Широко застосовується для охолодження страв, а також в медичних цілях (компреси). Найпопулярнішим у відвідувачів кафе і барів є гранульований лід, так як він порівняно м'який і жується легко. Оригінальна серповидна або шестикутна форма затребувана в ресторанах для додання естетичності страв.
Пам'ятайте, що генератор льоду в холодильнику – це конструкція, яка виробляє продукт певної форми. Принцип роботи ледогенератора
Щоб розібратися, що це - генератор льоду в холодильнику, необхідно зрозуміти принцип його роботи.
Робота системи відбувається в кілька дій: Подається живляча напруга на водний клапан відкривається, вода надходить у спеціальну ємність для заморожування. Обладнання холодильного агрегату виробляє заморожування води протягом певного проміжку часу. Роль генератора на цьому етапі полягає лише в контролі температури рідини. Процес заморожування відбувається за принципом повітряного або водяного охолодження. Після утворення льоду спеціальний двигун запускає лопаті, які виштовхують готову продукцію в накопичувальну ємність.
Далі весь технологічний процес повторюється. Види генераторів льоду
Генератори льоду по продуктивності можна розділити на наступні типи: промислові, які здатні виробляти великий обсяг льоду, застосовуються найчастіше на підприємствах громадського харчування; побутові генератори льоду, які найчастіше вбудовані в домашній холодильний агрегат.
За способом затоки води: генератори з автоматичним заповненням, які підключені до центральної водопровідної мережі; генератори заливного типу, робоча ємність яких наповнюється водою вручну.
Формування льоду може відбуватися двома способами: ропні, при якому заморожування відбувається завдяки рідини з температурою до -10 ?; з застосуванням компресора, де лід формується на випарнику агрегату.
Охолодження морозильного агрегату може здійснюватися: повітряним способом; водяне охолодження застосовується в приміщеннях, де мало місця для циркуляції повітря.
Сучасні виробники випускають холодильники з генератором льоду на двері. Така конструкція дозволяє наповнювати ємність для пиття охолодженою водою, не відкриваючи двері основного агрегату.
Холодильник з підключенням до води
Генератори льоду, які підключаються до водопровідної системи, працюють в автоматичному режимі. На задній стінці такого агрегату встановлюється знімна колба для фільтрування води, яка обладнана змінними картриджами. Одного картриджа вистачає на ефективну очистку води протягом шести місяців при самому гіршому якості рідини.
Технологія підключення генератора льоду виглядає наступним чином: У центральну систему водопроводу врізається спеціальний окремий кран. Проводиться підключення труби (пластикової чи металевої) до запірного крану. Довжину необхідно розраховувати, щоб вистачало для з'єднання з агрегатом без натягу. Інший кінець сполучної труби підключається до вхідного патрубка, який розташований на задній стінці агрегату. При поганій якості води фахівці рекомендують монтувати на вході додатковий очищаючий фільтр.
Двокамерний холодильник з генератором льоду, який має великий обсяг (500-600 л), працює в автоматичному режимі з обов'язковим підключенням води.
Особливості вбудовуваних холодильників з льодогенератором
Вбудовані конструкції можуть мати один або два шафи, висота яких досягає двох метрів. Існують вбудовані холодильники з генератором льоду, що працюють як в автоматичному режимі, так і в режимі ручного заповнення ємності водою.
Особливістю таких агрегатів є: висока економічність простору приміщення; наявність спеціальних меблевих петель, які дозволяють відкривати двері холодильника без особливих зусиль; спеціальні накладки сприяють легкому зміни зовнішнього вигляду передньої панелі.
Вбудований холодильник з генератором льоду необхідно розташовувати в добре провітрюваному приміщенні. Встановлювати його потрібно на відстані не менше 50 см від плити і мийки, при цьому від стіни холодильник повинен відступати на п'ять сантиметрів.
Холодильник з льодогенератором відмінно впишеться в інтер'єр будь-якого приміщення. При цьому наявність додаткових функцій дозволяє збільшити комфортність його використання. Незважаючи на те, що ціну на холодильники з генератором можна вважати високою, вони набувають все велику популярність у споживачів. Автор: Василь Іванов 7 Листопада, 2018
Категория: Технологии